Červen 2017

Co když je to správně?

11. června 2017 v 18:32
Anebo ne? Každý se setkal se situací, kdy se odněkud z podvědomí vyplavila tahle otázka. Často si ji pokládáme i když život zkouší, co ještě vydržíme.

Životní rozcestí, rozhodující okamžiky, někdy i osudové. Příhodné místo pro otázku jestli je to tak správně nebo ne. Udělala jsem dobře? Neměla jsem se zachovat jinak? Pochybnosti o sobě samých a rozhodnutích, která jsme učinili jsou podle někoho znakem slabosti. Podle mě jde o zdokonalení sebe sama. Všichni se snažíme ať vědomě nebo podvědomě jednat a rozhodovat se správně, být jak se říká dobrý člověk. Člověk, kterého mají ostatní rádi, vyhledávají jeho přítomnost, přátelí se a chtějí sdílet své životní zkušenosti a okamžiky.

Nikdy dopředu nevíme, jestli děláme dobře. Posloucháme svoje vnitřní orgány a podle toho se rozhodujeme. Stejně občas uděláme chybu. Co se dá dělat, i vnitřní orgány se občas pletou. O to víc pak prožíváme zklamání. Je to prostě těžké, někdy si i pěkně zavaříme. Pak se s diplomacií z toho snažíme vyplout a vše urovnat. Někdy za to ani nemůžeme. Sveze se to po nás jen proto, že jsme byli poblíž.

Vždycky jsem se snažila žít správně, tak jak se má. Teď mi to prostě nejde. Jsem unavená a někdy i utrápená chováním ostatních, kteří si myslí, že všechno dostanou až pod nos a nemusí hnout prstem. Někdy už prostě nemám sílu.

A pak přijde zásah zhůry a všechno je zase normální. Pak vypluje znovu otázka - je to tak správně? A všechno začne nanovo...