Chvilka pro sebe

4. května 2017 v 13:58
Tak to je přesně to, co pro sebe mámy většinou nemají. Nejhorší je, že v povědomí společnosti se pojem chvilka pro sebe u mámy s dítětem okamžitě vybaví znuděná panička na kosmetice, u manikérky se sklenkou vína v ruce a která by rádoby hýřila celou noc místo aby se počestně starala o rodinu.

Přitom chvilka pro sebe může mít různé podoby - vzít si na chvilku knížku a přečíst pár stránek beze strachu kam zase dítě vylezlo, jestli má v puse jídlo anebo něco jiného, nebo třeba dojít se v klidu vyčůrat.

Myslíte že je to blbost? Jakmile za vámi zaklapnou dveře koupelny, v tom okamžiku vás dítě začne s 99% pravděpodobností velmi nutně a akutně potřebovat. Po několika zavoláních na která odpovíte vždy stejně, že jste hned tam, aby minutku vydrželo -rozrazí se dveře koupelny a ozve se šťastný hlásek volající - jeeee mami, ty jsi tady, já jsem tě všude hledala! V tu chvíli si říkáte, jestli byl fakt dobrý nápad vyndat klíč. Jenže jen tahle myšlenka skončí, hned jí následuje katastrofická představa o tom, jak by se klidně mohlo stát, že se dítě samo zamkne v koupelně a vy se k němu v tom několika vteřinovém okamžiku (ano, takové věci jsou otázkou mžiku )nemůžete dostat. Úplně cítíte ten strach a paniku. V tu chvíli vám připadá vpadnutí do koupelny když zrovna sedíte na wc, jako uplná blbost. Ale stejně byste se jednou rády vyčůraly v klidu.
Nebo si jednou vypily teplou kávu. Když mi manžel o víkendu udělal ráno kafe a donesl mi ho až pod nos (což já dělám taky, jen ji servíruju až do postele😀😀😀), jen jsem si usrkla a hned jsem byla potřeba jinde. Ještě v noční košili jsem rychle připravovala snídani pro dva hladovějící krky, pak najít ty správné trenky pro manžela a ponožky pro dceru. Ještě si rychle vzít léky a vyčistit si zuby. Ne, ještě převléknout polité tričko od čaje, sakra rozšlápla jsem rohlík pro psa... Kafe je studený. Běžná sobota.

Osprchování bez vpadnutí do koupelny a házení parníku a kachniček za vámi do vody je taky velmi lákavá představa. Není to vždy, jen když na to zrovna vůbec nemáte náladu a chcete si prostě jen stoupnout do sprcháče a "koukat jak vejr".

Mateřství je plné rozporuplných pocitů -máte radost jak dítě roste a prospívá, současně je vám líto, že už je tak velké. Milujete ho a daly byste za něj život a současně jsou dny, kdy máte chuť ho zakousnout jak v National Geographic. 😀😀😀😀 Prostě to k tomu patří. A i maminky jsou jen lidi a zaslouží
si občas v klidu dojít na wc, vypít si kafe, nebo klidně i dojít na kosmetiku. Každý potřebuje chviličku pro sebe - takovou regenerační pětiminutovku. Jen tak může přežít i jako člověk, nejen jako máma.
Blíží se den matek. Každá matka pro rodinu leccos obětuje. Nezapomínejte na to a k jejímu svátku jí dopřejte i trochu chvilky klidu. Je to investice i pro vás...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama