Hloupí lidé

22. dubna 2017 v 23:07
No tak téma týdne opět nezklamalo😁😁😁

Takových lidí je všude až přespříliš. Ano, jistě že se mi vybavila Švejkova hláška, že každej nemůže bejt chytrej, protože by z toho byl každej druhej úplně blbej. Jenže nejhorší je, když někdo chytrosti příliš nepobral a přitom se tváří a chová jako byl právě získal diplom na Harvardu.

Když jsme museli odjet na dva dny do Prahy, rozhodla jsem se, že tam pořídím i dárky pro rodiče k svátku. Když jsem procházela obchoďákem kolem stánku s pochybnými parfémy, prodavačka mě změřila pohledem a když zhodnotila, že nebudu typ její klientely, nechala mě naštěstí projít bez povšimnutí.
Potřebovali jsme koupit ještě nějaké záslepky do zásuvek a tak mě napadlo zajít do Elektra. Nic takového ale nevedeme - to byla odpověď prodavače podivného vzezření, který paradoxně ze všech tří působil nejsympatičtěji. No tak jsem asi divná, pomyslela jsem si a odešla jsem s poděkováním pryč. Na radu abych si dojela do hobby marketu jsem jen vykulila oči. V Praze musím do hobby marketu když je přitom všude tolik obchodů a já se mám trmácet ještě metrem když jsem v nákupní zóně? ??? Odmítala jsem se vzdát. Někde tady ty záslepky prostě musí mít. Stoupla jsem si k plánku a pročítala seznam obchodů v naději, že konečně něco najdu nebo vymyslím, případně se stane zázrak a spadnou mi z nebe na hlavu. Konečně - sekce vše pro děti. Vyjela jsem do patra zaměřeného pro ty nejmenší. Jedno hračkářství, dětská obuv, a jejda potřeby pro děti a maminky. Nakoukla jsem a když jsem spatřila dětskou vaničku a další nezbytné potřeby do výbaviček, svitla mi naděje. Vlezla jsem dovnitř a po asi minutě hledání jsem našla co jsem potřebovala. Přijdu k pokladně a tam jsou pro změnu tři prodavačky ve věku kolem padesátky. Holky zaskórovali ve vší skromností nad pseudoprofíkem z elektra, který tvrdil, že to tam nikde neseženu.

Myslím, že když je člověk skromnější a pokornější, udělá to větší službu než se tvářit jako profík, kterým nejste. Tím ze sebe akorát hlupáka uděláte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama