Duben 2017

Hloupí lidé

22. dubna 2017 v 23:07
No tak téma týdne opět nezklamalo😁😁😁

Takových lidí je všude až přespříliš. Ano, jistě že se mi vybavila Švejkova hláška, že každej nemůže bejt chytrej, protože by z toho byl každej druhej úplně blbej. Jenže nejhorší je, když někdo chytrosti příliš nepobral a přitom se tváří a chová jako byl právě získal diplom na Harvardu.

Když jsme museli odjet na dva dny do Prahy, rozhodla jsem se, že tam pořídím i dárky pro rodiče k svátku. Když jsem procházela obchoďákem kolem stánku s pochybnými parfémy, prodavačka mě změřila pohledem a když zhodnotila, že nebudu typ její klientely, nechala mě naštěstí projít bez povšimnutí.
Potřebovali jsme koupit ještě nějaké záslepky do zásuvek a tak mě napadlo zajít do Elektra. Nic takového ale nevedeme - to byla odpověď prodavače podivného vzezření, který paradoxně ze všech tří působil nejsympatičtěji. No tak jsem asi divná, pomyslela jsem si a odešla jsem s poděkováním pryč. Na radu abych si dojela do hobby marketu jsem jen vykulila oči. V Praze musím do hobby marketu když je přitom všude tolik obchodů a já se mám trmácet ještě metrem když jsem v nákupní zóně? ??? Odmítala jsem se vzdát. Někde tady ty záslepky prostě musí mít. Stoupla jsem si k plánku a pročítala seznam obchodů v naději, že konečně něco najdu nebo vymyslím, případně se stane zázrak a spadnou mi z nebe na hlavu. Konečně - sekce vše pro děti. Vyjela jsem do patra zaměřeného pro ty nejmenší. Jedno hračkářství, dětská obuv, a jejda potřeby pro děti a maminky. Nakoukla jsem a když jsem spatřila dětskou vaničku a další nezbytné potřeby do výbaviček, svitla mi naděje. Vlezla jsem dovnitř a po asi minutě hledání jsem našla co jsem potřebovala. Přijdu k pokladně a tam jsou pro změnu tři prodavačky ve věku kolem padesátky. Holky zaskórovali ve vší skromností nad pseudoprofíkem z elektra, který tvrdil, že to tam nikde neseženu.

Myslím, že když je člověk skromnější a pokornější, udělá to větší službu než se tvářit jako profík, kterým nejste. Tím ze sebe akorát hlupáka uděláte.