Krtek v pračce

21. března 2017 v 23:35
Všichni rodiče dobře ví, že asi nejoblíbenější hrdina dětských pohádek je od nejútlejšího věku Krteček. Je vyobrazen na spoustě hraček, povlečeních do postýlek, polštářcích, brzy vám kromě těchto věcí zahrnující i plyšáky přibudou i dvd a například i šikovný batůžek.

Oblíbená postavička, která se už vmísila už i do dětských cukrovinek v podobě lízátek a čokoládových vajíček s překvapením - narozdíl od notoricky známé značky žádné nesmyslné skládačky. Prostě krteček všude kolem nás. A samozřejmě i naše dcera je od miminka nadšenou milovnicí krtečka. Takže všechny zmíněné hračky již máme doma a rodina stále vynachází nové a nové. Je pravda, že pokud chcete, aby se dítě něco skutečně pořádně naučilo a obrázky byly bezpochyby rozpoznatelné, je krtek jasná volba.

Naše dcera má mimo jiné I malého krtečka s magnetkem uvnitř, takže se dost často objevuje na lednici a všem, co přitahuje onen magnet. Byl to zase jeden z těch šílených dnů, kdy vám práce doma neubývá, máte pocit jako by narůstala před očima. Když se snažíte vyhnout umělohmotné kostce a místo toho šlapnete na dřevěnou. Během skoku po jedné noze se slzami bolesti v očích najednou stojíte v rozpatlané modelíně. Naštěstí na plovoucí podlaze. Konečně prokulháte do večera, kdy během přípravy koupání se nejdříve zlijete sami, protože je zapnutá stropní sprcha místo té ruční, když konečně umístíte dítě do vaničky sprchového boxu. Mami, potrebuju ten modrý kelímek. Během natahování po kelímku vám v zápalu hry přistane tsunami v botách. Ještě stále se ale jako rodič mazák držíte. Doufáte, že vás už nic nepřekvapí. Chyba. Zápas o stříhání nehtů na té pidinožičce, která dokáže utíkat neskutečně rychle. Nastává domácí national geographic-jako když lev loví antilopu. Po chvilce zápasu dítě přežije bez jediného stříhnutí vedle. Hurá. Zas je na chvilku pokoj. Tak jo, ještě mlíčko na dobrou noc, rychle sebrat prádlo a hodit ho do pračky, jakmile půjde noční proud. Tak jo. Po 14 hodinách zlobení, práce doma a přípravy jídel je konečně klid. Jako ve snu sbírám špinavé prádlo a nesu ho do koupelny do pračky. Běžná rutina. Ještě zapnout myčku a ráno se vse uklidí, pověsí a blázinec může začít nanovo.

Druhý den ráno úklid nočních aktivit naprogramovaných spotřebičů. Celkem rutinní bezmyšlenkovitá záležitost. Během vymývání nočníku mě cosi upoutalo v bubnu pračky. Je to cosi tmavého. Ale já prala bílé. Sakra, že by zbloudilá ponožka? Ale prádlo je sněhově bílé. Nedá mi to a po té to bohulibé činnosti nakonec strčím hlavu do pračky. Šok. Na bubnu pračky je přichycený magnetický krtek, s typickým úsměvem a roztaženýma ručičkama jako by byl rád, že ho konečně někdo našel. No bodejť ne. 90 minut na mydlinovém kolotoči co završí sprcha aviváže. Ještě že jsem neškrobila. Snažím se ho rychle a nepozorovaně vyndat a usušit, jinak bude následovat srdcervoucí scéna o chudákovi krtkovi.
Nestihla jsem to. Dcera je najednou za mnou, culíky se jí hází na všechny strany a hned spustí:"mami kdepak jsi?" Ani mě nenechá odpovědět a hned klade další otázky :"Mám to je můj krtek. On byl v pračce? "Otočí se na mě a zapíchne do mne ty své černé rozpustilé oči a čeká na odpověď. "Musely jsme ho trochu vyčistit, aby byl čistý a voňavý jako ty, když se osprchuješ." Snažím se zachránit situaci. Dcera si spokojeně odhopká do pokoje a já si oddechu. Ale jen do doby, než si pro ni nějaký ten hrdina přijde. I když kdo ví, třeba mi taky omylem spadne do pračky 😁😂
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama