Síla vůle

11. ledna 2017 v 21:38
Dalo by se říct, že je všemocná. Síla, která se objeví, když už máte pocit, že jste na konci. Na konci úplně všeho, všech sil a nadějí na cokoli.
Možná je poháněná touhou nebo pudem sebezáchovy. Je ale v každém z nás a probouzí se v okamžicích, kdy už zvažujeme rezignaci, když v tom vás něco tak nakopne a najednou je řešení před vámi.

Moje největší síla vůle byla před třemi lety, když se mi narodila dcera, já byla po sekci a ona na JIPu. Pro nedostatek místa na oddělení šestinedělí jsem musela ležet na klasickém gynekologickém oddělení. Musela jsem se dostat přes celé toto oddělení k výtahům, vyjet o dvě patra výš, projít celé oddělení a po schodech do dalšího patra po schodech, protože tento výtah nejezdil. Byla jsem druhý den po sekci a dokázala jsem tuhle úplně šílenou cestu absolvovat jen proto, abych mohla na 5 minut koukat na inkubátor na to maličké miminko, které najednou bylo moje. Ale dokázala jsem to silou vůle. Kdybych se litovala, že tu mě bolí a tu mě píchá, nikdy bych to nedokázala.
Moje kamarádka se dozvěděla v nejkrásnějším období života, kdy čekala svého druhého syna, tu nejhorší možnou diagnózu a to byla rakovina prsu. Zatla zuby, nemoci se postavila čelem a dokázala nad ní zvítězit a ještě si zachovat zdravý rozum s malým miminkem a malým školáčkem. Za to ji obdivuji a myslím, že to by každý asi nezvládl.

Je to jen další doklad toho, jak silná vůle vlastně je. Dokáže pozvednout ze dna a porazit i velkou překážku. Mám jen jednu radu - když se síla vůle vzbudí, neuspávejte ji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 15:31 | Reagovat

Já mám ten problém, že když se náhodou moje vůle objeví/probudí - tak chytnu příležitost za pačesy a pak se hrozně rychle vyčerpám ... Takže nakonec skončím zase zpět na dně/začátku.

2 bobciakova bobciakova | 12. ledna 2017 v 17:45 | Reagovat

[1]: Samozřejmě všeho se musí s mírou.  Ale zřejmě u vás ještě nedošlo ke skutečně závažnému problému - a za to buďte jen ráda. Důležité je,  jestli jste šťastná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama