No nazdar

30. ledna 2017 v 0:15
Když bylo Mikuláše, můj manžel mi dal několik tabulek čokolády, nějaké bonbony, no prostě potěšení do bříška 😀 No a protože si některé kousky šetřím jako první pomoc až mi bude nejhůř, měla jsem menší zásobičku.

Dnes na mě padla krize, neustále mě honila mlsná a tak jsem sáhla do zásob. Jen jsem se labužnicky zakousla do čokolády, zatrnulo mi. Na to, že měla být s pomerančovými kousky nezvykle křupala. Rychle jsem skočila po obalu a zjistila, že kromě pomerančových kousků je také s mandlemi. Polilo mě horko.
Alergie na ořechy a mandle mne sužuje již několik let a předpokládala jsem, že po 10 ti letém vztahu už manžel ví, že již legálně 5 let musí číst všechny obaly a složení, jinak mi bude zle. Nevím, jestli to bylo jen jeho nepozorností, nebo jsem ho něčím naštvala, ale mandle které v čokoládě křupou prostě jako alergik nezvládnete. Naštěstí jsem to zvládla s mírou dušností, díky lékům a skutečně malému množství, které jsem pozřela nebudu muset trávit noc s nenávistí nad tou čokoládou 😁

Nutí mě to ale popřemýšlet nad věcí, kterou už teda po několika letech dělám zcela automaticky a to je kontrola složení potravin. Netušila jsem, kde všude se můžou objevit oříšky a naopak kde jsou psané a výrobek neobsahuje ani stopový kousíček. Spíš asi jen sichr.

Dřív jsme kontrolovali potraviny jen kvůli alergii, teď je moderní sledovat i kvůli "chemii". Pobavilo mne, když jsem jednou zaslechla, jak Polsko bylo dotčeno, že nechceme jejich produkty. Jasně, bude nám zle, ale hlavně aby se někdo neurazil. Je strašné, jak neustále musíme sledovat, jestli se náhodou po jídle neotrávíme nebo nás nezastihne anafylaktický šok.

Jak milé. Už jsem napsala, že neumím příliš vařit obilné karbanátky nebo podobné věci. Neodsuzuji vegetariány, ani vegany, ale myslím, že pokud jsme všežravci, měli bychom jíst vše. Jedna skupina tvrdí, že tohle je špatný, druhý zase že je to zdraví prospěšný. Tak co si vybrat? Pokud bychom opravdu jedli všechno, asi by nebylo tolik problémů spojených s výživou. Je jasný nad slunce, že když bude někdo konzumovat jídlo jen ve stylu rychlého občerstvení, asi to s ním brzy klepne. Zase ti, co jí jen zdravě a jsou hodně hubenì když vážně onemocní, nemají z čeho čerpat a pak to končí úslovím, že kdo je hubenej, bude brzo studenej.

Všem vyznavačům nerozumného stravování -jakéhokoli bych doporučila, aby se zamysleli nad tím, jak by vypadal jejich život jako potravinového alergika a co by konzumovali v takovém případě. Je dost protivné když se musíte ptát na složení potravin naprosto kdekoliv vám něco nabídnou, neustálé luštění etiket v obchodech a odříkání si v době sezónního ovoce, odmítání zdravotních doporučení proti chřipce v podobě lipového květu, medu, heřmánku a jablíčka denně, abyste nepotřebovali doktora se velmi brzy omrzí.

Nevím který Edison si vymyslel, že s alergií se dá vést normální život. Ono je normální a normální. Zvykla jsem si na náhražky potravin - místo ořechů semínka, místo medu sirupy, místo jablka hruška, jen si asi nikdy nezvyknu na ten trapný pocit, kdy se musím ptát co v tom jídle vlastně je?

Takže pokud nemáte zdravotní omezení, jezte to, co můžete, dokud to ještě můžete. Alergie vás může potkat i v 60, jako moji tetu. Zdravá strava jako ozvláštnění jídelníčku vám ale taky břicho neprovrtá.

Moje babi vždy říkala, že co kdo snì a vypije, to mu nikdo nevezme. Tak se najezte , dokud na to ještě máte - ať už peníze nebo zdraví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama