Klíčím, klíčíš, klíčíme

26. ledna 2017 v 19:39 |  Bylinky pro všechny
Jasně, už je to tady. Zima si vybírá svou daň a naše těla lační po vitamínech, které by byly pro tuhle dobu typické- sezónní. Klíčky jsou zdrojem mnoha vitamínů, které jsou pro tělo snadno stravitelné, finančně nenáročné a ještě pokud máte děti tak i výchovné. Mohou snadno pozorovat, jak z malého semínka postupně vyrůstá rostlina a ještě ji mohou zbaštit, protože doma vypěstované je vždy to nejlepší. Navíc, pokud máte doma kamioňáka, můžete mu pár klíčků propašovat do sváči, abyste zajistily alespoň trochu vyvážený jídelníček i na cestách.

V dnešním článku se budeme zabývat klíčením řeřichy a vojtěšky.

Co k tomu budeme potřebovat?

Prakticky věci, které máme doma. Postačí miska s výstelkou buďte z vaty nebo kuchyňských papírových utěrek.

Postup:
Jak popsáno výše, vysteleme si misku buďte vatou nebo kuch. utěrkami a polijeme trochou vody. Na takto namočenou výstelku nasypeme semínka řeřichy. Můžete použít buďte v biokvalitě nebo z klasického papírového pytlíčku ze zahradnictví. Já paradoxně po ekonomickém zhodnocení zvolila biokvalitu, protože ta v poměru množství a ceny u nás v drogerii kde je "téměř " vše vyšla jako nejvýhodnější.

Stejný postup je s vojtěškou.

Misku dáme na světlo, udržujeme výstelku vlhkou, semínka vám nesmí odplavat, nic byste z nich potom neměli.
A pak zbývá už jen nechat přírodu udělat své.

Na obrázku je aktuální stav druhého dne klíčení, až vyrostou klíčky, přidáme si recepty, kde naše klíčky využijeme naplno.

Klíčení obvykle trvá 5-7 dní. Tak se máme na co těšit. Klíčit se dají obiloviny, luštěniny - ale i tom až zas někdy příště 😉
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama