Jeden chybný krok

24. ledna 2017 v 22:38
Všichni máme občas pocit, že jsme ho udělali. Ať jde o banální záležitosti nebo osudové okamžiky našich životů. Za každé rozhodnutí neseme následky. V dobrém i špatném slova smyslu.

Nejde jen o to, že jste nekoukali na cestu a jeden chybný krok vám způsobil zlomenou nohu, přišli jste o peníze na burze nebo jen ráno sáhli místo po cukru po soli a ranní káva vám hned zkazila celý den. Příčina - chybný krok= následek - zkažený den.

Jednoduchý vzorec, že? Samozřejmě takhle funguje i v pozitivním slova smyslu. Někdy ale může být zapříčiněný neznalostí nebo neinformovaností, dokonce i takovým bludným kruhem. A protože jsem kamioňácká manželka, uvedu tématický příklad.

V současném počasí se snadno na kamionu vytvoří souvislá vrstva ledu. Samozřejmě je jasné, že první, co napadne asi 90% lidí je, že led by se měl nejakým způsobem rozbít a dostat dolů, aby nespadl na vozidla jedoucí za zamrzlým kamionem. Jenže-řidič nemůže vylézt nahoru, protože nemá možnost žádného jištění a tím by porušil BOZP. Díky velkému nákladu nepostačí ani 5 cm prostor, aby led rozbil zevnitř. A my ostatní řidiči- upozornil vás na to někdo v autoškole, abyste se nelepili na kamion, zvlášť v zimě?

Jeden chybný krok a řidič leží se zlámanou nohou, žebrama a možná ještě napůl přejetý od ostatních řidičů. Jeden chybný krok v podobě nalepení se na kamion a máte po čelním skle a ještě budete děkovat bohu, když se vám nic nestane. Někdy nás dělí od chybného rozhodnutíjen pár vteřin a důvody, ze kterých se rozhodujeme jsou někdy naprosto absurdní. Je jedno, jestli se rozhodujeme kvůli někomu nebo kvůli něčemu, jestli to chceme nebo nechceme. Pořád platí, že za každé svoje rozhodnutí neseme následky. Na opravy už není čas, nikoho už nezajímá, jestli byste teď něco udělali jinak. Musíme to prostě nést tak, jak jsme si to sami rozhodli.

Taky bych pár věcí v životě změnila, nebo bych chtěla, aby mě alespoň napadli dřív. Nemyslím teď na své manželství- jak si určitě někteří škarohlídi mysleli. Myslím svou profesní dráhu a vztahy mezi pseudopřáteli, kteří si chtěli např. udělat dobrou reklamu ve škole- jako třeba můj expřítel, který mě v závěru vztahu fyzicky napadl nebo lidi, kteří se zrovna neměli na koho vytáhnout, ve svém zamindrákovaném světě hledali někoho, pro koho by byli něčím lepším.

Ale měla jsem i štěstí na přátele, kteří jsou už se mnou přes 11, 13 let a pořád k sobě máme blízko. Troufnu si říct, a to si asi troufnu hodně, že jsem jedny přátele získala i přes manžela.

Vždycky jsem měla pocit, že se rozhoduju špatně. Vždycky jsem sáhla vedle. Jeden chybný krok za druhým. Následky krušné. 4x v osobním životě jsem se rozhodla správně. Poprvé v pubertě, kdy jsem pojmenovala našeho prvního psa, podruhé když jsem se dala dohromady s manželem a nakonec si ho i vzala, potřetí když jsme chtěli dítě a počtvrté když jsem si chtěla pořídit nového psa, protože ztráta toho prvního byla neskutečně bolestivá.

Jsem matka, manželka, pejskařka, bylinkářka, zahradnice, v neposlední i řadě dcera, vnučka, neteř, v dnešní době je moderní říkat i že jsem blogerka. Toť můj soukromý život. Nejvíc mi ho změnilo, že jsem taky kamioňácká manželka, žena která se snaží udělat domov z něčeho, co podle druhých nemůže fungovat. A přesto ten domov máme. Snad. Věřím ale, že to nebyl chybný krok...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 26. ledna 2017 v 17:23 | Reagovat

Kdybys napsala, že máš kočku, hned bych věděla, kdo jsi. Nebo si to aspoň myslela :) Mám tento blog hrozně ráda -vždy se tu něco přiučím :)

2 bobciakova bobciakova | 26. ledna 2017 v 19:12 | Reagovat

[1]: Děkuji,  jsem ráda, že máme i osvětovou funkci😀 Bohužel kočičku mit nemůžeme, jsem silný alergik, i když bych kočičku chtěla a mam je ráda, zdraví to prozatím nedovoluje -ale věřim,  že se to jednou zlomí😀

3 Jana Jana | E-mail | Web | 27. ledna 2017 v 20:44 | Reagovat

[2]: :) Můj budoucí muž si sem jakožto alergik kočky nastěhoval, abych tu bydlela s ním :D

4 bobciakova bobciakova | 1. února 2017 v 18:29 | Reagovat

[3]: Co dodat,  láska hory přenáší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama