Jaký je teda život kamioňácké manželky?

26. ledna 2017 v 20:55
Náročný. Musíte dobře plánovat všechny aktivity pro zajištění domácnosti nejen než se kamioňák vrátí, ale i když je doma.

Dokonale musíte vtěsnat potřeby vyprání prádla, aby úschlo než pojede zase pryč a ještě se trefit, aby prací cyklus proběhl v době, kdy jde noční proud- nebo po novém levnější tarif.

Navařit jídlo, aby vystydlo než se vyrazí na cestu. Pokud máte větší mrazák, můžete jídlo průbežně zamrazit, ale mně by se tam teď nevešla ani myš😀

Do toho přizpůsobit běžný denní režim, na který jste s dětmi zvyklí s tím, že se kamioňák potřebuje vyspat před cestou nebo po cestě. Připadá vám to snadné? Vynásobte to stesk dětí po tátovi a jste v háji.

K tomu ještě udržet běžný úklid po tom, co vám jedna osoba navíc oproti běžnému standardu nechává povalovat věci po bytě.

A co vybudovat něco nového doma? To taky není úplně jednoduché. Nakonec rezignujete a dáte přednost vybudování a posilování vztahu mezi dětmi a tátou. Do prvního úrazu. Ale ani ten třeba u nás nehrál moc velkou roli -stal se jen mně 😊

Bohužel díky vytíženosti a nedostatku řidičů neumožňuje příliš budování a vytváření nových hodnot v domácnosti.

Na všechno jste jako kamioňácká manželka sama. Děláte nejen mámu, ale i tátu, opravujete hračky, honíte se s dětmi po bytě. Chodíte samy s dětmi po doktorech a samozřejmě dokud s vámi nejde i tatínek, působí všechny matky jako vyplašené hysterky bez ohledu na věk. Až když se ve dveřích objeví i tatínek podporující stejný názor maminky, tak teprve tehdy vás konečně začne někdo brát vážně.

A do toho všeho ještě strach o manžela na cestách, zvláště pak když slyšíte, že na trase kterou jede se něco stalo, modlíte se, aby to nebyl ten "váš" kamion.

Vysvětlujete dětem, že se táta brzy vrátí, že musí do práce, aby bla bla bla. To zklamání v dětských očích je srdcervoucí. A vy tomu čelíte každý den do doby, než se táta vrátí domů.

Já si zvolila možnosti domácí výroby všeho co zvládnu, většinou je to trvanlivější, chutnější, navíc se beze zbytku zužitkují všechny výpěstky a domácí výtvory, my to máme neustále k dispozici. Tohle byla moje volba. Určitá nezávislost, která funguje při kamioňáckým způsob života. Snažím se o dobré a vyvážené jídlo, které vydrží cestování a dobře se s ním manipuluje i v kamionu, na výletě atd.

Ano, tohle byla moje volba, ke které mě přivedly potravinové alergie, mateřství a jeden kamioňák v domě, invalidní maminka a tatínek pracující na 12 hodinové směny. Moje volba, za kterou si stojím a mám hlavu hrdě vztyčenou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama