Nad propastí

26. dubna 2016 v 22:17 | Marcela
Teda témata týdne jsou čímkoli dál depresivnějšíSmějící se. Ale i tak opět přispěji svou troškou do mlýna.

Je zvláštní, že jsou lidé, kteří se nad propastí objevují jen na tenkém laně a celkem často - provozují adrenalinový koníček. Projdou se nad propastí a pak si dají poklidně kávu. Já osobně bych zvolila jen tu kávu, výšky nesnáším.

Přesto se každý z nás nad propastí ocitne. Ne, že by bylo nutno stát někde na skále nebo útesu, ale životní situace někdy způsobují naprosto stejný efekt. Taková sociální fata morgána. Jsme tak přitlačení na okraj, že máme dojem, že stačí už jen kousíček a spadneme do té tajemné a strašidelné propasti, ze které, jak se zdá, není úniku.

Každý z nás si to zažil. Propasti jsou v každém životě a každý se na jejich okraji ocitnul. Někdo spadl, někdo ne, někdo úspěšně a s výsměchem balancuje na hraně. Nikomu se nevyhýbají. Svou strašidelnou a neustálou přítomností nás udržují ve střehu. Jsme ostražití, abychom se jim pokud možno vyhnuli, ale ne vždy se to podaří.

Když už se stane, že jsme nad propastí, měli bychom se zamyslet, proč nad ní vlastně stojíme. Možná jen zveličujeme běžný problém, který bychom jinak zvládli levou zadní a ani bysme se nezapotili. Místo toho stojíme a koukáme, jako by nám upadlo Eskymo. Nadechněte se a myslete na místo, kde to máte rádi nebo kde byste chtěli být. Představte si, jak vás někdo, kdo je pro vás nejdůležitější drží za ruku nebo vás objímá. Teprve potom začněte řešit, co vlastně děláte nad propastí. A je tam ještě vůbec?

Každému je někdy ouvej. Jak zaznělo již v Hogo fogo Homolka - toho svýho smutku má každý dost. Ale tý svý srandy má sakra málo. Asi bychom neměli ten život brát příliš vážně. Jinak se to asi zvládnout nedá.

Co říct na závěr ? Asi jen to, že musíme odložit růžové brýle a dívat se na problémy realisticky, protože jedině tak můžeme dospět k řešení . Být rádi za to, co máme, vykašlat se na malichernosti a užívat si ty opravdu důležité věci a okamžiky. To by nás mohlo udržet od propastí co nejdál... Nezbývá než to zkusit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama