Komedie života

7. března 2016 v 13:48 | Marcy
Je zvláštní, jak si s námi dokáže život pohrávat. Říká se, že pokud vás chce osud potrestat, splní vám vaše přání. Čekat od života příliš -ať už moc nebo málo je, řekněme nevhodné a v podstatě i zbytečné. Komedie nastane tehdy, když se smíříte s faktem, že stejně musíte všechno oddřít sami a začnete pracovat na svých vizích, snech a ideálech. Označení, že budete jako na houpačce je více než výstižné. Když už se vám bude zdát, že se blížíte k vytouženému bodu, zničeho nic jako facka nastane komplikace,která vás vrátí zase zpět. Nebo se dokonce zraníte.A aby se život mnohem víc pobavil, nedostanete pojistné.

Myslíte si, že je to nemožné? Jen si vzpomeňte na dobu, kdy jste o něco vážně usilovali a pak z toho byl jen maximální trapas. Co se dá považovat za komedii života? Ironický výsměch osudu, zbytečnou činnost a v podstatě jakýkoliv trapas. Prostě každý den- ráno zaspíte, ujede vám autobus nebo budete několik desítek minut trčet v dopravní zácpě, píchnete na křižovatce, roztrhnete si kalhoty, v jídelně tesně před vámi vyprodají jídlo, na které se těšíte celý den. Všechno vám padá z ruky včetně svátečního servisu po babičce.

Zdá se vám takový den nereálný? Nemusí nastat vše najednou. Ale jedna z výčtu věcí vás určitě někdy potká. Pak nastanou dny klidu, které ukolébávají nadějí, že bude líp a jste už v pohodě. A tehdy přichází další z výčtu nepříjemných věcí, o kterých říkáme,že nám znepříjemňují a komplikují život. Alespoň začne pršet když nemáte deštník.

Není důležité, jaké pohromy na nás číhají, ale jak se s nimi dokážeme poprat. Jinak se samozřejmě budeme rvát s nepříjemným dárkem od venkovního ptactva na kabátu než se zásadní diagnózou od lékaře. Nikdy ale nezapomínejte vztyčit hlavu-zhluboka se nadechněte a vzpomeňte si, kdy se vám stalo něco hezkého. Kdy vám třeba udělala drahá polovička dobrou kávu nebo čaj, kdy se na vás usmálo dítě nebo vám rozkvetla oblíbená květina, kdy se k vám přitulil váš domácí mazlík. Život nás nechce jen trestat, zkoušet a škodolibě se bavit na náš účet. Poskytujeme nám právě takové drobné radosti a maličkosti, ze kterých bychom se neměli přestávat radovat a kterých bychom si měli vážit. Život je příliš krátký na to, abychom se neustále trápili nad zbytečnostmi. Ano, jsou to zbytečnosti a banality. Prostě jen jeden hloupý den v řadě těch,které byly klidné, pohodové a něčím krásné. Ty si pamatujme a užívejme a netrapme se nad jedním dnem, který se trochu zamračil. Nikdo nám nesliboval, že to tady na světě bude jednoduché. Ale nezoceluje nás právě ten špatný den? Neříkáte pak při večírcích příhody z těchto zamračených dnů, kterým se nakonec společně s přáteli zasmějete?

Komedie plná omylů je život. Komedie života je božskou komedií. A to všechno se odehrává na jedné planetě ve vesmíru. Té naší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama