Řimbabové tonikum na bolení hlavy

7. července 2015 v 15:07 |  Bylinky pro všechny
Určitě to znáte. Stačil špatný pohyb, nadechnutí, špatně ustlaný polštář, velká fyzická námaha a najednou vás bolí za krkem až se z toho stane pěkný bolehlav.

Můžete sáhnout po klasické růžové pilulce, nebo zkusit přírodní léčbu. Mně se osvědčilo řimbabové tonikum. Jeho výroba je velice snadná.

Potřebujete:
- květy a listy kopretiny řimbaby
- vysokoprocentní potravinový líh (kvalitní vodka)
- olej

Nejdříve si připravíte tinkturu smícháním řimbaby a lihu. Protřepejte a nechte stát na tmavém místě při pokojové teplotě s občasným protřepáním asi 14 dní. Samozřejmě čím déle, tím lépe, optimální je jeden měsíc.
Poté přeceďte a smíchejte s olejem. Před každým použitím protřepejte.

Při každém bolení hlavy a za krkem masírujte postiženou oblast. Mně pomohlo i na bolest v kříži mám i dobrý ohlas na bolesti pohybového aparátu. O řimbabě se říká, že ulevuje i u beznadějných případů bolesti.

Pokud vás zastihne bolehlav ještě před tím, než máte tinkturu hotovou, můžete rozžvýkat list řimbaby. Nežvýkejte moc dlouho, u některých jedinců může způsobit v ústech puchýřky.

Tinkturu také nemusíte použít všechnu, ale větší část si schovat pro vnitřní užití.

Kopretina řimbaba je naprosto nenáročná na pěstování a daří se jí dobře i v květináči, na podzim si jí můžete zabydlet doma a můžete bojovat s bolehlavem naprosto bez obav celou zimu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama