Setrvačník

5. května 2015 v 22:43
Jednou jsem svojí mamince koupila ke dni matek takový magnet na lednici s obrázkem anděla a textem oznamující, že maminka je trénující anděl. Často na ten magnet teď myslím. Hlavně když už jsem naprosto vyčerpaná z celého dne tréninku chození, péče o domácnost a zahradu s malým dítětem a pubertálním štěnětem.

Abych vydržela nastavené tempo, který by mě duševně uspokojovalo, musela jsem zkusit doping. Když jsem byla těhotná, dočetla jsem se, že ženě trvá více než dva roky, než se obnoví veškeré vitamíny v těle a VŠE se dá do pořádku. No a protože dceři je 16 měsíců, usoudila jsem, že vitamín nemůže ublížit. V kritické dny do sebe hodím železo a panthenol, nejlépe zapít kafem a začínám běhat jako motorová myš. Vy, co máte děti víte o čem mluvím a vy co je nemáte mne neodsuzujte. Taky se dočkáte. Růst zubů, podrážděnost, teplota, nebýt ve své kůži- to všechno vás může připravit úžasnou bezesnou noc. A když konečně usnete (nebo je vámi dovoleno odpadnout a spát ), za chvíli se stejně dítko vzbudí a je neuvěřitelně čili. A vy? Usnuli byste vestoje kdykoliv by to bylo možné.

Ano, káva je do určité míry zdravá. Ano, káva může způsobit závislost na níže. Ale pro většinu lidí je to nejen relax a doplněk nějakého zákusku nebo součást společenské události. Je to také dobíječ ka baterek, které jsou tam někde uvnitř nás. Že ji pijeme, jako pohoštění na návštěvách, nebo jako součást běžného denního rituálu nás může dobít, i kdyby káva byla bez kofeinu. Domnívám se, že jde pouze jen o rituál s očekáváným průběhem a v tomhle případě i chutí i účinkem.

Každý má svou vlastní nabíječku na vybité vnitřní baterie. Pokud neškodí zdraví, směle do ní. Ale všeho s mírou, protože čehokoliv je moc, toho je příliš a všeho hodně neznamená vždycky dobře...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama