Pár rad

30. října 2014 v 14:59 | Marcela |  Manželky začátečnice
Po svých zkušenostech s manželem kamioňákem jsem se rozhodla podělit se všemi manželkami, nejen se začátečnicemi, o své vychytávky, které se možná některé z vás budou hodit.

Pokud váš muž kouří nebo vám přinese špinavé prádlo za dva týdny nahečmané v jedné igelitce, nezoufejte. Stačí, když přidáte do předepírky k pracímu prášku jednoho panáka obyčejného kvasného octa, nastavíte alespoň 50 stupňů a nezapomenete na svou oblíbenou aviváž.A to má hned několik výhod - ocet nejen, že dezinfikuje a odstraňuje nepříjemný zápach, ale také zabraňuje ztrátě barev prádla a usazování vodního kamene v pračce. Navíc je to čistě ekologický prostředek. No není o báječné?Smějící se

Pokud se váš drahoušek někde potřísnil úžasně mastnou klobásou, nepropadejte panice. Skvrnu můžete snadno odstranit obyčejným žlučovým mdlem, teré je k dostání snad ve všech obchodech. Mám vyzkoušenou i odolnou děskou přesnídávku zkušené maminky vědí, jak je obtížné její odstranění. Toto mýdlo ale není jen na oblečení, ale i čalounění, koberce, atd...

Když váš manžel jezdí zahraničí a je pryč určitě týden a vaše finanční situace není nejrůžovější, jednou z možností jak ušetřit je domácí strava, kterou dáte vašemu miláčkovi s sebou (tedy pokud má v kamionu chladničku). Vždycky, když doma vařím, odeberu jednu porci do krabičky od zmrzliny nebo jiné plastové krabičky a zamrazím. Když se pak manžel vrátí a pak narychlo musí zase odjet, jen otevřu mrazák a naložím krabičky do tašky. Má to kromě ekonomcké stránky i jednu daleko větší výhodu - není to jídlo z konzervy a i když je to ohřívané jídlo, pořád je domácí a z poctivých surovin, s láskou vařené. Možná tím nepokryjete celou dobu jeho pobytu v zahraničí, ale každý den se přeci počítá, ne?

Nesmíme zapomenout ani na "vlastní lékárničku řidiče" - nezapomeňte přibalit něco na teplotu a bolest, proti průjmu, případně pálení žáhy a jestliže váš muž nesnáší klasickou dezinfekci, tak tea tree olej, dnes již sehnatelný ve formě roll-onu a hodně mastný krém nebo vazelínu na spáleniny. Samozřejmě je fajn mít i zásobu papírových kapesníků ať už v krabičce, nebo v klasickém balení.
A hlavně nezapomeňte přibalit jedny trenky a ponožky navíc, protože jeden nikdy neví, co se může státMrkajícíSmějící se


Tak a můžeme vyjet. Šťastnou cestuSmějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama