Mýtus plánování

6. října 2014 v 13:47 | Marcela
Jsem manželka kamioňáka a jako taková jsem si už pomalu zvykla na to, že plánování má smysl asi jako vsadit sportku. Šance na to, že vyjde naplánovaná činnost je stejná jako výhra v loterii. Když jsme začali rekonstruovat a přistavovat naše bydlení, doufala jsem, že touto dobou už budu mít nádhernou ložnici a koupelnu, dětský pokoj pro naši desetiměsíční dceru. Bohužel, tím, že je manžel skoro pořád na cestách stavba nepokračuje takovým tempem, jakým bychom si představovali. Zrovna tak nám nevychází posezení s našimi přáteli, jelikož oni sami jsou dost časově vytížení, nebo můj muž není doma nebo se prostě něco nečekaného přihodí. Tento týden bychom se měli setkat a tak jsem si naplánovala mnoho gastronomických zážitků, kterými jsem se chtěla blýsknout. Jenže... Už jsem se zmínila, že máme desetiměsíční dceru? Tím moje gastronomické zážitky pomalu opouští mé vysněné menu a přichází reálný svět. Pokud máte zahrádku, která je plně užitková a bylinková, tak jako moje, tak jistě dobře víte, že snaha zužitkovat a vytvořit něco extra z toho, co jste vlastnoručně vypěstovali někdy předčí lidské možnosti. A to se stává mně každý rok:-) Levandulový med, levandulový sirup, levandulové polštářky a sušenky, jitrocelový sirup, sušené bylinky jako koření nebo vlastní bylinné směsi na různé neduhy - to je mojeSmějící se bohužel s malým dítětem toho uděláte stěží třetinu a to ještě když spí. Pokud spí.

Takže když to shrneme, plánování se zdá být jako mýtus, který je naprosto nereálné dostihnout. Jediné, co má smysl je žít s tím, jak věci přichází a snažit se udržet si trošku zdravý rozum. Jsou věci, který prostě naplánovat nejdou a přesto jsou někdy tím nejlepším, co nás může potkat - už víte, že máme dceru?MrkajícíSmějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 6. října 2014 v 16:06 | Reagovat

To je opravdová životní realita a nic s tím nenaděláš. Hezky napsáno.

2 bobciakova bobciakova | 6. října 2014 v 19:50 | Reagovat

Děkuji:-) No právě, nezbývá nic jiného, než přijmout život takový, jaký je a zkusit si to užít. To mě naučila moje mamka a jsem jí za to moc vděčná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama