Má, levandulová...

30. října 2014 v 15:17 | Marcela |  Bylinky pro všechny
Levandule lékařská je nádherná bylinka, kterou má snad každý na své zahrádce nebo doma v květináči nebo na balkoně.

Její krásné fialové květy nejen, že krásně voní, ale jsou velmi léčivé a uklidňující. Levandule je velice vyhledávanou bylinkou, ze které si můžete připravit čaj, med, sirup,zmrzlinu, sušenky a bylinné polštářky, které vám pomhou usnout. Já si doma dělám vlastní mastičkua i když bude někdo tvrdit, že nemá léčivé učinky, je mi to jedno. Víra tvá tě uzdraví.

Nicméně levandule je vhodná i pro citlivou pleeť a je vhodná i pro malé děti. Její květy navíc můžete použít jako nádhernou dekoraci ve stylu buď klasického venkova, nebo ve stylu Provence.

Levandule patří mezi hluchavkovité, obsahuje silice s několika terpeny a třísloviny.

Použití levandule je opravdu široké. Když sušenou kytičku umístíte do šatníku, odpuzuje moly, květy v koupeli vás příjemně uklidní a zvláční pokožku. Levandule je nedílnou součástí provensálského koření, takže pokud si jej chcete připravit doma a nekupovat sušené seno z obchodu, určitě na tuto bylinku nezapomeňte.
Levandule se používá při bolestech hlavy,, čaj z ní pak mírně snižuje krevní tlak. Také je účinná při závratích, nespavosti a nervozitě. Doma připravený levandulový olej vám pak pomůže zmírnit revmatické bolesti a bolesti hlavy. Nezapomeňte tedy ani na vašeho kamioňáka, který olej ocení při jakýchkoliv spáleninách nebo při nespavosti. Nepředstavujme si pouze drsné muže jako kamioňáky - jsou to stejné lidské bytosti jako my a není nic horšího než rozbolavělý chlap. Pokud ho nebude chtít použít, alespoň když ho uvidí nebo si přičichne bude mít pocit, jako že je s vámi doma...

Žádné spaní za volantemUsmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama